1. Ni še prepozno!
Tudi v prvi polovici poletja še ni prepozno za ureditev balkonske zasaditve. Morda v vrtnariji sicer ne boste našli vsega, kar ste si zamislili, a nekaj izbire gotovo bo.
2. Posvet v vrtnem centru
Preden se odločite za nakup, se posvetujte z vrtnarjem v vrtnariji oziorma vrtnem centru.
Strokovnjak, ki mu boste opisali lego in značilnosti svojega balkona, vam bo znal predlagati prave rastline, ki bodo na dani legi lepo uspevale in vam dale pogum za nadaljnje vrtnarske podvige.
3. Sadite pokončno
Pri nas je v navadi, da balkone okrasimo z visečimi rastlinami, ki kot slap padajo iz korit, obešenih na zunanji strani ograje. A to ni najboljša izbira.
Konec koncev si verjetno želite, da bi v zelenju in cvetju med posedanjem na balkonu uživali vi, ne vaši sosedje, kajne?
Namesto visečih zato raje zasadite v višino rastoče ali vzpenjajoče se rastline, ki bodo obdale vaš najljubši poletni kotiček.
4. Koliko rastlin v korito?
Nekakšno zlato pravilo za balkonske zasaditve je, da v korito širine dobrih 20 cm in dolžine 1 m zasadimo 8 sadik oziroma rastlin, tisti malce bolj vešči pa lahko poskusijo tudi z 12.
5. Korita z vodno rezervo
Namesto običajnih si omislite korita z vodno rezervo. Malce dražja so, a se izplača, saj tako vašim rastlinam tudi v vročih poletnih dneh ne bo tako hitro zmanjkalo vode.
Preden jih posadite posamezne rastline še v lončkih razporedite po koritu; poskušajte toliko časa, dokler ne bo razporeditev enakomerna, kombinacija rastlin pa barvno usklajena in všečna.
Tako boste že predhodno dobili občutek, kako bo videti končna zasaditev.
7. Dognojevanje
Ob sajenju korito izdatno zalijte in si zapomnite datum sajenja.
Po šestih dneh je čas, da začnete z dognojevanjem.
Komentarji (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV