Če želimo krompir skladiščiti daljše obdobje, izberemo srednje pozne in pozne sorte. Ranih in srednje ranih sort krompirja praviloma ne skladiščimo dalj časa, saj hitro kalijo.

V prostoru, kjer skladiščimo krompir, se izogibamo sadju in rastlinam, ki jih prezimujemo, saj s svojimi izločki pospešujejo kalitev krompirja. Jedilni krompir skladiščimo pri temperaturi od 5 do 8 °C, poskrbimo pa tudi za to, da klet ni presuha.
Klitje upočasnimo s prašivom
Za preprečevanje klitja gomoljev jedilnega krompirja lahko uporabimo tudi posebno prašivo. Uporabimo ga pred kalitvijo, pazimo pa, da sredstva ne uporabljamo za posipanje semenskega krompirja, ki ga praviloma hranimo v ločenih prostorih.
Pogoste skladiščne bolezni
Poleg kalitve se pri skladiščenju krompirja pojavljajo številne skladiščne bolezni in napake, ki se običajno ne pojavijo posamično in jih zasledimo v različnih kombinacijah. Med napakami zasledimo poškodbe gomoljev pod površino, poškodbe zaradi pritiskov in venenje gomoljev.
Med boleznimi gnitja v skladišču najpogosteje zasledimo krompirjevo plesen, ki ne sodi med tipične skladiščne bolezni, vendar ob močnih okužbah gomoljev na vrtu lahko povzroči velike izgube pridelka že na vrtu in kasneje v skladišču.

Zato naslednje leto krompir redno preventivno škropimo od pojava prvih listov naprej. Za varstvo uporabimo pripravek na osnovi njivske preslice, ki rastline krepi. Med bolezni gnitja v skladišču sodi tudi mokra gniloba, gangrena in bela trohnoba.
V shrambah lahko na kožici gomoljev opazimo tudi srebrolikost in pikasto pegavost gomoljev.
Če pridelamo zdrav krompir bomo lahko s skladiščenjem ohranili kakovost krompirja. Pri skladiščenju krompirja slabše kakovosti pa se lahko pojavi več težav hkrati.
Komentarji (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV