Takole sta zapisala naša bralca, ki sta nam poleg opisa poslala tudi fotografije zajedalske kobilice:

Pozdravljeni!
Menim , da Vam ni težko identificirati tole »kobilico« - dober centimeter veliko, ki – tako smo jo obsodili – povzroča škodo na zunanjih lončnicah.
Lofos je bil proti vrhu na pecljih lističev čipkasto popikan, enako tudi cvetni; posledično so se vbodeni deli rastline povesili in posušili.
Žival'co je na rastlini zelo težko najti , ker je značilno zelene barve in se »zlije« z okoljem , kjer ordinira.
Zmajeva krila nam sicer zelo lepo uspevajo že več let, letos pa se je v enem koritu pojavil škodljivec; posledično vršički rastline pešajo v intenzivnosti, se povesijo in klonejo.
Po odstranitvi smo opazili na ostanku - spodnjem delu - zavrtano luknjo (na sredini stebelca) in zapolnjeno z opilkom ali žagovini podobni snovi.
Prosim , da mi poveste kdo tile pravzaprav je in s čim jih onemogočiti; preventivno (oz. po pojavu – je že malo pozno.) Po najdbi agresorjev smo rastline poškropili z »actaro« in upamo na najboljše.
Strokovnjak Ivan Esenko pa odgovarja:
Gre za kobilico iz skupine dolgotipalčnic, vrste ne poznam. Težko bi verjel, da je ona tisti, ki najeda cvetlice, prej bi rekel, da jo je privedla hrana - dejanski škodljivec, ki ga mikajo okenske nasaditve.
Ta skupina kobilic namreč spada med plenilske vrste, privošči pa si tudi rastlinsko hrano. Kobilica rastlino dejansko nagrize, ne pa navrta. Če drži moj prvi stavek, potem je ta zelena živalica dobrodošla, ne pa nadloga.
Na vašem mestu bi natančneje preveril mesto poškodbe, se poslužil lupe in tudi »poseciral« z nožem mesto poškodbe. Morda bi našli tisto, kar dejansko žre vaše rastline. Okenske nasaditve so pogosto tarče napadov iz narave, saj nežne gojene rastline kar vabijo različne rastlinojedce.
Komentarji (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV