Mlako umestimo na vrtu na sončno mesto, da bodo rastline v njej kar se da lepo uspevale. Enako velja tudi za živalski svet, ki se bo v zasenčeni in hladni mlaki razvijal počasneje, pa tudi manj vrst se bo naselilo vanjo.

Da bo mlaka prezimno trdna, mora biti na najglobljem delu globoka vsaj 80 cm, da bodo živali lahko prezimovale na njenem blatnem dnu. Izvedba mlake je največkrat iz bazenske folije, ki se lepo prilagodi kotanji, povrhu vsega pa lahko na ta način vodno telo poljubno oblikujemo. Za oskrbo z vodo lahko porabimo kar meteorno, tisto, ki jo prestežemo z žlebov. Mlaka mora imeti vsaj eno plitvino, v kateri se bodo greli paglavci in druge vodne živali.

Plitvina bo omogočala izstop iz vode živalim, ki so v njo zašle same ali so padle. Mlaka bo dobila na veljavi takrat, ko jo bodo živali same naselile. Na ta način bomo omogočili dvoživkam, da se bodo razmnoževale, v njej pa bodo poskrbeli za vrsto tudi kačji pastirji in druge žuželke, katerih življenjska pot se prične v vodi.
Rib v mlako ne naseljujemo, saj se bodo v večini primerov prehranjevale s paglavci. S tem bomo napravili žabam slabo uslugo.
Vrtna mlaka je odlična vodna greda za vodne rastline. Lokvanj se bo v njej odlično počutil, robne rastline pa bodo ustvarile prvinski motiv, ki je lahko prava paša za oči. Sonaravno negovana vrtna mlaka je vrtni okras in usluga okolju, ki si ga delimo z drugimi bitji v naravi.
Komentarji (1)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV