
Bralka je povedala, da njena limona cveti že odkar jo je kupila. Ko je bila na balkonu, se je limona lepo razvila iz cvetka, a sedaj vse samo zacveti in odpade. Limone, ki so na steblu od poletja, se po drugi strani lepo debelijo in rumenijo.
Agronom Srečko Blas odgovarja:
Za limono je to šok, ko se prestavi z balkona v stranovanje. Ni dobro, da je limona pozimi na toplem, kajti bolje je, da je malo na hladnejšem. Tudi ni potrebno, da je na polni svetlobi, da se malo spočije za naslednjo sezono.
Seveda je s tem potrebno zmanjšati zalivanje. Sušni šok je pri limonah dober, ker s tem nastavi več cvetov. Če ji pozimi cvetovi zacvetijo, limon pa ne naredi, je to zato, ker tudi čebele pozimi počivajo in v stanovanju oziroma notranjih prostorih ni tžuželk, ki bi opraševale.
Pogosto se tudi zgodi, da limona potem odvrže liste, a to ni tako hudo, saj so pri limoni najbolj pomembni cvetovi in plodovi. Pozornost naj se posveča tudi škodljivcem. Pršice se rade pojavijo, ko se limono pozimi umakne v zaprt prostor, ali če je pod nastreškom. In pa kapar, ki je najbolj trdoživ škodljivec in ga je dobro mehansko odstraniti z roko, preden se preveč razmnoži.
Potrebno je uporabljati tudi pravilno gnojilo! Sicer, pa če bralki limona redno cveti in ima plodove, je prav gotovo v dobri oskrbi.
Komentarji (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV