Življenje v urbanem okolju nam največkrat ne omogoča pristnega stika z naravo. Nemca Charlotte Dieckmann in Nils Ferber sta se spraševala, kako bi bilo mogoče mestnemu človeku, čigar bivanje je omejeno na zaprt stanovanjski prostor, omogočiti pridelavo domače hrane in kompostiranje.
Zasnovala sta nadvse zanimivo in praktično rešitev. Oblikovala sta montažne škatle, predale, poličke... ki jih je mogoče na preprost način namestiti na že obstoječe pohištvo.
Montažne kose pohištva sta si zamislila kot mini gredice – ki v svoji notranjosti hranijo rodovitno zemljo. Z ustrezno razsvetljavo sta poskrbela tudi za tiste rastline, ki potrebujejo več svetlobe in rešila zagato za tiste kotičke, v katerih je manj svetlobe.
Pravita, da so njune gredice primerne za vzgojo različne zelenjave – paprika, solata, grah, začimbe in dišavnice... ter drugo, kar nam pride prav pri vsakodnevnih obrokih.
V tako imenovano ''Parasite Farmo'' sta vključila tudi elemente namenjene kompostiranju – ti so mišljeni kot odlagališče nastalih bioloških odpadkov, iz katerih bo sčasoma nastala rodovitna zemlja, potrebna za nadaljnje vrtnarjenje.
Kaj pravite, bi svojo kuhinjo opremili z mini vrtom?
Komentarji (12)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV