Ime Obala okostij si je plaža prislužila s številnimi razbitinami, ki so se znašle na obali, pa tudi z okostji kitov in tjulnov, ki so končali v njenih zalivih. Na obalah je mogoče najti na tisoče vesel.
Nepojasnjene pa so tudi zgodbe brodolomcev, ki so se znašli med čermi in se le s težavo rešili na obalo. Domnevno se je na teh obalah, ki jih zaznamuje puščavsko okolje, končalo tudi mariskatero človeško življenje.
Obalo okostij, ki se razteza na 16 000 kvadratnih kilometrih, so Namibijci razglasili za nacionalni park. Le v južnem delu je park mogoče obiskati individualno. Zaradi človeku neprijaznih naravnih pogojev je za obisk večjega dela parka zahtevano pooblaščeno vodstvo.
Obiskovalcem tega izjemno zanimivega, a tudi neprijaznega okolja, je na voljo en samcat hostel. V Terrace Bay prenočiščih večinoma gostijo ljubitelje ribolova, pa tudi popotnike, ki jih privlači to nenavadno in precej nevarno okolje.
Obala je zelo priljubljena zlasti med lovci na izjemne fotografije.
Komentarji (3)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV