Mnogo, mnogo prej, preden so svet preplavili televizorji in obnoreli filmi o vampirjih kot so Intervju z vampirjem, Izganjalka vampirjev ter krvoločni junaki Zone somraka ter Resnične krvi, je svet trepetal pred enim samim mračnjaškim junakom – grofom Drakulo.
Naslovni lik romana irskega pisatelja Brama Strokerja, ki je na papirju luč sveta ugledal leta 1897, je ljudi hkrati strašil in neustavljivo privlačil.
Knjiga je v trenutku postala uspešnica, še toliko bolj, ko si je zgodba utrla pot tudi na odrske deske in kasneje na filmska platna.
Prvi in za marsikaterega ljubitelja filmskih klasih nepozabni grof Drakula na velikem platnu je bil Bela Lugosi, igralec madžarskega porekla, ki je Drakulo sprva upodobil v gledališču, kasneje pa tudi v filmu iz leta 1931.
Vloga temačnega krvosesa z močnim naglasom ga je zaznamovala za vse življenje, saj se v svoji karieri vse do konca ni mogel otresti vlog vampirjev in zlobnežev.
Tudi v zasebnem življenju naj Bela ne bi bil ravno svetla in vesela oseba.
Njegova kasnejša leta so zaznamovale tri ločitve in resna zloraba opojnih substanc. Nekateri pravijo, da ta tavajoči, nesrečni duh preveva tudi njegovo domovanje.
Kljub temu je novica o tem, da je naprodaj bivši dom „grofa Drakule“, kot blisk obkrožila svet. V 40-ih letih prejšnjega stoletja je Bela namreč živel v kanjonu Beachwood v Los Angelesu v rezidenci, poimenovani Castle La Paloma (Grad golobice).
Vila s 5 spalnicami, 4 kopalnicami, dnevno sobo v velikosti plesne dvorane in razkošnim vrtom, zgrajena leta 1924, je namreč vse do danes ohranila številne prvine tudorskega sloga – med drugim obilico rezljanega masivnega lesa, detajle iz litega železa in značilno opečnato fasado, kar ji, poleg slavnega nekdanjega lastnika seveda, daje prav poseben čar.
Komentarji (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV