Nenavadna naprava pritegne pozornost že zaradi svoje jajčaste oblike. Verjetno pa si večina ne predstavlja, da se v njeni notranjosti nahaja simulator letenja.
Zaprta kabina je opremljena z različnimi napravami, ki omogočajo izkušnjo letenja. Upravljanje s številnimi stikali in ročicami ter simuliranje gibanja je menda navdušujoče in ga ni mogoče primerjati z računalniškimi igrami, ki nagovarjajo na druge načine.
V španskem podjetju VirtualFly so napravo priredili tako, da bi bila zanimiva za najširši krog interesentov: simulator je lahko upravljati in vzdrževati, vsaj tako pravijo njihovi predstavniki.
Njegovo privlačnost zvišujejo s podatkom, da je priključen na splet, kar omogoča uporabo različnih aplikacij.
V prvi vrsti simulator sicer ponujajo tistim, ki želijo postati piloti. Ponujajo pa ga tudi tistim, ki bi se v svojem domu radi zabavali na prvovrsten način. Simulator omogoča letenje v virtualnem svetu in se skuša čimbolj približati občutku čisto pravega letenja.
Uporabnike pa najbolj navdušuje dejstvo, da uporaba stikal vpliva na dejanski položaj kapsule in da je od njihovih veščin in sposobnosti odvisno, kako bo potekal ''let''. Začetnikom svetujejo, da s seboj vzamejo vrečko za primer slabosti.
1000 kg težak simulator vam ob nakupu dostavijo na dom, z njim pa pride tudi inženir, ki poskrbi za namestitev in vam nudi tudi osnovno usposabljanje.
Za takšno domačo ''igračo'' pa je treba odšteti okoli 45 000 evrov, kolikor stane okoli 250 ur šole letenja. Ste za?
Komentarji (4)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV