V afriški državi Namibija se nahaja eden največjih nacionalnih parkov na svetu, imenovan Namib-Naukluft.
Ne le da se ponaša s pestrim živalskim svetom, v puščavsko okolje privablja tudi navdušence nad peščenimi stvaritvami.
Tokrat se odpravimo do Deadvlai - doline, ki jo zaznamujejo glinasta tla, porasla z ostanki dreves. Ko je pred mnogimi stoletji reka Tsauchab ob obilnem deževju poplavila območje, je v puščavskem okolju nastalo jezerce. To pa je dalo življenje novim bitjem in zrasla je oaza akcijev dreves.
Klimatske spremembe so čez stoletja naredile svoje in ko je voda presahnila, se je končalo tudi življenje tamkajšnjega gozdiča.
O njegovem obstoju danes pričajo le še posušena debla. Drevesa, ki danes štejejo več kot 900 let, so dokaz nekega drugega časa in okoliščin.
Fotografije posnete v različnih delih dneva prikazujejo peščene sipine v oranžnih, rdečih in rumenih odtenkih. Fotografi, ki so obiskali to nenavadno dolino, so nad naravnimi stvaritvami navdušeni.
Kot zanimivost povejmo še, da je v nacionalnem parku Namib-Naukluft mogoče videti največje peščene sipine na svetu, te segajo celo do 300 metrov visoko.
Naravne znamenitosti afriške države, ki šteje le nekaj več kot dva milijona prebivalcev, so torej več kot privlačne.
Komentarji (4)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV