Strokovnjaki z Zoološkega inštituta Univerze v Kielu (Nemčija) so se dlje časa ukvarjali s preučevanjem žuželk. Pri prof. dr. Stanislavu Gorbu, ki se ukvarja s funkcionalno morfologijo in biomehaniko, so se posvetili njihovemu gibanju, pri tem pa jih je posebej zanimalo, kako lezejo po stropu in stenah, ne da bi jim pri tem ''spodrsnilo'' in jih odneslo na trdna tla.
Pod drobnogled so vzeli sestavo kože, ki jo pokriva na tisoče drobnih dlačic. Prav te so insektom in gekonom v pomoč pri spretnem in zanesljivem lezenju.
Obilica majhnih dlačic, s katerimi je poraščeno njihovo telo, se ob gibanju natančno prilega grobi površini, po kateri lezejo in jim tako omogoča odličen, varen in zanesljiv oprijem.
Od tukaj so nemški znanstveniki, ki delajo pod okriljem profesorja Gorba, črpali zamisel za nov lepilni trak, ki se ne ponaša le z izjemno vezivno močjo, ampak ga odlikuje tudi ta prednost, da ga je mogoče neštetokrat prilepiti, odlepiti in znova uporabiti.
Skrivnost njihovega izuma je v majhnih dlačicah, ki pokrivajo lepilni trak in se idealno prilegajo vsakršni površini.
V primerjavi z enakim trakom brez dlačic ima njihov silikonski trak dvakrat več moči. Trak ne pušča lepljivih sledi, uporabiti pa ga je mogoče tudi pod vodo.
Zanimiv in uporaben izdelek je videti nadvse obetaven!
Komentarji (12)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV