V Veliki Britaniji letno ''pridelajo'' več kot milijon ton odpadkov, ki sestojijo zgolj iz uporabljenih plenic ter higienskih vložkov in vložkov za inkontinenco.Odpadki večinoma pristanejo na odlagališčih za smeti, kjer bodo razpadali naslednjih 500 let.
Prav iz Velike Britanije prihaja zanimiva in vsaj deloma razbremenjujoča vest o postopku recikliranja uporabljenih plenic in higienskih vložkov.
Britansko podjetje Knowaste se že vrsto let ukvarja z vprašanjem ponovne uporabe tovrstnih odpadkov, saj pravijo, da gre za izjemno kakovostna, trpežna in konsistentna vlakna.
S postopkom reciklaže pridobijo surovine za izdelavo plastičnih komponent, plastenk, lepenke, polnil in celo plastične strešne kritine.
Poleg tega pa zaradi naravnih potreb, ki izvirajo življenjskega cikla, ti odpadki predstavljajo nenehen vir surovin, katerih obseg je mogoče predvideti tudi za vnaprej.
V britanskem podjetju pravijo, da v naslednjih treh do štirih letih načrtujejo izgradnjo več reciklažnih postaj, s katerimi bodo razbremenili kopičenje odpadkov in onesnaževanje okolje ter omogočili vnovično rabo že obstoječih surovin.
Eden od predstavnikov je prepričan, da so s svojim postopkom odkrili "sveti gral reciklaže".
Komentarji (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV