
Temnejša stran večne francoske prestolnice – katakombe, so nastale na mestu nekdanjega kamnoloma, v njem pa so v 18. stoletju (po Francoski revoluciji) začeli shranjevati človeške kosti.

Ker je zaradi hitro se razširjajočih nalezljivih bolezni in krvavih nemirov v tistem času umiralo na tisoče ljudi, za trupla pokojnih na mestnih pokopališčih enostavno ni bilo več prostora. Mestni veljaki so se zato odločili, da umrle iz prenatrpanih pokopališč nosijo v podzemne hodnike.
V katakombe so preselili tudi kosti iz kostnic kakih 30 pariških cerkva.
Kosti mrtvih so zložene na obeh straneh ozkih rovov na globini 30-tih metrov pod zemljo, poleg njih pa so tudi njihove letnice smrti.
Na vhodu slavnih katakomb stoji napis: Stoj! Cesarstvo smrti se začenja ravno tukaj!
Kot je znano, so pariške katakombe nekaj čase povzročale velike nevšečnostim pri sami kasnejši gradnji v mestu, kamnolomi so se včasih tudi ugreznili in povzročali škodo na obstoječih stavbah.
Čeprav so oblasti prepovedale vsakršno kopanje novih rovov ali obiskovanje katakomb brez vnaprejšnje prijave oblastem, se je boemski del Pariza srečeval ravno v podzemlju in se tam zatekal pred tegobami vsakdanjega življenja na „površju“.


Komentarji (7)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV