V našem okolju je pitna voda nekaj tako samoumevnega, da se o njenem pomenu največkrat sploh ne sprašujemo. Temu pa še zdaleč ni tako v primeru suš in naravnih nesreč, ko lahko kar čez noč ostanemo brez vode.
Ameriški izumitelj Terry LeBleu, iz mesta Granite Shoals v Teksasu, ZDA, je javnosti predstavil prvovrsten izum, s katerim je mogoče pridobiti pitno vodo tudi v nemogočih razmerah.
Gre za preprosto napravo, za katero pravi, da jo je mogoče izdelati iz materiala, ki je na voljo v vsaki bolje založeni trgovini.
Naprava v svojo notranjost črpa vlažen okoliški zrak, v preprostem procesu kondenzacije pa iz zraka ''pridela'' vodo. Preden priteče skozi pipo, gre voda še skozi proces filtracije in je tako pripravljena za takojšnjo rabo.
Količina pridobljene vode je sicer odvisna od stopnje vlažnosti zraka. Na jugovzhodu Teksasa jim vlažnega in vročega zraka seveda ne primanjkuje. LeBleu pa za primer pove, da je z napravo mogoče pridobiti tudi do 27 litrov vode na dan.
Nadvse uporaben in cenovno dostopen izum je namenjen za okoliščine, v katerih se ljudje spopadajo s pomanjkanjem vode. Pri izdelavi pa je Terry LeBleu mislil zlasti na daljša sušna obdobja in na kaotične razmere po pustošenju hurikanov.
Naprava je priročna tudi za lokacije, kjer preprosto nimamo dostopa do vodnega vira.
Komentarji (10)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV