Tropski paradiž oblikovalca Johna Hardyja in njegove žene Cynthie se razprostira na dobrem hektarju zemljišča pragozdu porečja Ayunga, najdaljše reke na otoku.
Obdana z bujnim listjem palm, trav in grmovja se rezidenca kljub svoji velikosti - v dolžino namreč meri kar 33 metrov, zgornji del bivalnih prostorov pa se dviga kar 17 metrov visoko - neopazno staplja z okolico.
Glavni razlog za to, da tropski raj kanadskega izdelovalca nakita kljub neskromnim dimenzijam ne izstopa iz čudovitega okolja pragozda, je brez dvoma gradnja, ki se zgleduje po tipičnih tradicionalnih balijskih domovanjih.
Celotna konstrukcija hiše je zasnovana na ogrodju iz lesenih pilotov, ki podpirajo več nivojev hiše, ta namreč delno lebdi nad mrtvim rokavom reke.
Zaradi tropskega podnebja, ki na Baliju le izjemoma postreže s temperaturami pod 20 stopinj Celzija, so stene balijskih domovanj navadno odprte, notranjost pokritih kolib pa je pred dežjem zavarovana z velikimi nadstreški in zagrinjali, ki jih uporabijo po potrebi.
Kot oblikovalec s posebno senzibilnostjo je Hardy, očaran z balijskim bogatim kulturnim izročilom, tradicijo, pa tudi naravnimi lepotami, v svojem domu želel ustvariti vzdušje pristnega balijskega doma, prostornega in vedno odprtega za obiskovalce.
Ker je druženje ob hrani pomemben del kulture in druženja na otoku, sta z ženo pred nekaj leti svojemu domovanju dodala še 10 x 14 m velik prostor, namenjen kuhanju in pripravi hrane za družino in goste.
Poleg okusnih obrokov pa goste vedno znova navdušuje še ena „tropska" značilnost hiše - nenavadna viseča prha, ki jo je Hardy oblikoval tako, da daje občutek umivanja v nalivi tropskega deževnega gozda.
Komentarji (7)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV