Kopalko, ki je po poročanju tujih medijev želela ostati anonimna, je lani poleti na hrvaški obali 'napadel' ognjeni črv. Žensko naj bi takoj ob stiku z omenjeno živaljo močno zapeklo. Čeprav je ob odhodu iz morja odstranila 'ščetine' ognjenega črva, pa ji je po poročanju hrvaških medijev, noga takoj začela močno otekati, bolečina pa se je stopnjevala do stopnje slabosti in vročice, da je na koncu morala obiskati zdravnika. Mediji so še poročali, da je ženska ob večernih urah istega dne obiskala zdravniško pomoč in zdravnike, ki so ji dali injekcijo, ki je stanje vsaj nekoliko omilila, še vedno pa ima oteklino.
Ognjeni črvi, ki živijo v morju, so običajno dolgi okoli 15 centimetrov, v dolžino pa lahko zrastejo tudi do 30 centimetrov. Gre za običajnega morskega plenilca, ki se pogosto hrani tudi z mrhovino. Najraje se omenjene živali zadržujejo na peščenem dnu, najdemo pa ga vse od plitvin do 40 metrov morske globine. Ščetine ognjenega črva so poznane po tem, da lahko predrejo človeško kožo, vsebujejo pa nevtrotoksin, sestavino, ki pri človeku povzroči draženje kože, pekoč občutek, slabost in vrtoglavico.
Omenjena žival za človeka ni smrtno nevarna, vsekakor pa srečanje z njim ni prijetno.
V branje priporočamo še:
Komentarji (5)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV