Sammi Lee je dvaindvajsetletno dekle, ki živi v mestecu Christchurch na Novi Zelandiji. Lov ima praktično v krvi, v to dejavnost pa se je resnično zaljubila pri svojih 16 letih, ko so jo prijatelji povabili na skupinski lov. Leejeva pravi, da je takrat v lovu prepoznala smisel življenja. Trdi, da smisel lova ni ubijanje živali, temveč je smisel predvsem v tem, kot se je izrazila sama, da si 'eno z naravo'. Zaradi lova naj bi prihranila od 60 do 120 evrov na mesec, saj ne kupuje predelanega mesa. Meso, katerega živali ubije sama, pa označuje za kakovostno hrano, ki jo predela in pripravi sama. Najraje lovi s svojim fantom Jamesom in njunim labradorcem Tikkom.
Dekle, ki praktično živi za lov, še pravi, da se pred omenjeno dejavnostjo vedno ustrezno opremi in poskrbi tako za svojo varnost kot za varnost drugih. V tujih medijih pa se je v zadnjem času pojavilo nekakšno 'linčanje' dekleta s strani ljudi, ki je njena dejanja močno obsojajo. Tako pri nas kot tudi v tujini se namreč pojavljajo vprašanja, ki so sicer prisotna že dlje časa, zdaj pa pridobivajo na novih razsežnosti – kje je meja med skrbstvom živalmi, vsiljevanjem človeka v naravo in navsezadnje uničevanjem balansa, ter konec koncev, kaj je pretiravanje s strani borcev za pravice živali in kaj so gola dejstva?
Kot lahko preberemo na spletni strani Lovskega društva, smo v kulturni krajini ljudje okrnili naravne samoregulacijske mehanizme, s katerimi bi narava lahko sama vzdrževala potrebno ravnovesje. Posledično ima lov vlogo ohranjevalca naravnega ravnovesja. V Sloveniji z divjadjo 'gospodarimo' v okviru lovskih organizacij, z lovišči pa upravljajo pravne osebe, ki so registrirane za dejavnost lovstva in delujejo v javnem interesu, imajo javna pooblastila in izvajajo javno službo. V Sloveniji imamo lov podkrepljen z različnimi zakoni in kodeksi – denimo z Lovskim etičnim kodeksom in Zakonom o divjadi in lovstvu. V njih je med drugimi opisano tako spoštljivo ravnanje do živali kot tudi do same narave in spoštovanje naravnega ciklusa ter ekološkega kroga.
Kaj je torej pretiravanje in kaj ni? Sammi Lee lovi divje živali, ki jih je dovoljeno loviti in pod pogoji ter zakoni, ki so veljavni na Novi Zelandiji. Dejstvo pa je, da vam bo vsak pravi lovec povedal, da je treba živali spoštovati, na takšen ali drugačen način. Ali to počne tudi omenjeno dekle, pa presodite sami po slikah:
Dominvrt e-novice
V branje priporočamo še:
Komentarji (15)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV