Zavetišče se je kot edino prijavilo na ponovljen javni razpis jeseniške občine, ki je novega koncesionarja neuspešno iskala že spomladi. Koncesijsko pogodbo z Zavetiščem Horjul, ki so si ga predstavniki občine predhodno tudi ogledali, je občina sklenila za pet let.
S septembrom je prav tako na podlagi javnega razpisa in sklenjene pogodbe Zavetišče Horjul prevzelo tudi skrb za zapuščene živali iz kranjskogorske občine. V gorjanski občini medtem z javnim razpisom še iščejo koncesionarja za opravljanje javne gospodarske službe zavetišče za zapuščene živali. Rok za prijave se izteče 28. oktobra.
V drugih občinah so rešitev našli že prej. V kranjski mestni občini so po prekinitvi pogodbe že na začetku tega leta sklenili pogodbo z Zavetiščem Gmajnice. To je skrb za zapuščene živali prevzelo tudi na območju radovljiške, tržiške in nakelske občine.
Ker v ljubljanskem zavetišču ni bilo več prostora, so se druge občine odločile za sodelovanje s sicer še nekoliko bolj oddaljenim Zavetiščem Horjul. Ta že od februarja oziroma marca skrbi za zapuščene in najdene živali iz občin Žirovnica, Bled, Bohinj, Šenčur, Cerklje na Gorenjskem, Preddvor in Jezersko. Občine na Škofjeloškem pa to problematiko rešujejo s pomočjo zavetišča za mačke v Škofji Loki.
Komentarji (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV