Rukolo lahko zasledimo na jedilnikih skorajda vsake restavracije. Njen okus je močan in malce pikanten, morda grenkoben, najizrazitejši pa je poleti, ko sončni žarki iz nje potegnejo najboljše.
Kdaj sejati?
Semena rukole se lahko poseje zgodaj spomladi, saj gre za rastlino, ki ni občutljiva na vremenske spremembe. Semena zasadite v predhodno pripravljena tla, razmak med gredicami naj znaša od 20 do 25 cm, razmak v sami vrstici pa od 3 do 5 cm. Dobro bo uspevala na sončnem delu vrta, za nabiranje pa bo zrela" že 40 dni po sejanju.
Če nimate vrta, imate pa balkon, si ravno tako lahko privoščite gojenje rukole. Nabavite korita z zemljo in posadite semena rukole in nad lepim in koristnim rezultatom vašega dela boste prijetno presenečeni.
Rukola je tudi precej odporna na razne bolezni, do živega pa ji ne morejo niti vrtni škodljivci – tovrstne težave so redke. Zalivanje naj bo redno.
Rezultat? Lepa, zelena, okusna solata.
Zdravje na krožniku
Rukola je bogata z vitamini, predvsem z železom, vsebuje pa tudi folno kislino. Ugodno vpliva na pospeševanje prebave, saj skrbi za izločanje želodčnih sokov, ter na leno črevesje. Ni kalorična, vsebuje veliko vode in deluje diuretično.
Receptov, kako jo pripraviti, je res veliko. Odlično se bo prilegla tako mesnim kot ribjim jedem, ter kot okusen dodatek solatam in sendvičem.
Sveže liste rukole lahko vmešate v jedi iz riža, krompirja ter testenin. Najlepše pa je, da intenzivnost njenega okusa določite sami – odvisna je namreč od količine rukole, ki jo dodate jedem.
Komentarji (2)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV