Posnetek, ki prikazuje več zimskih nebesnih pojavov, je ustvaril David Hathaway, NASIN znanstvenik iz ameriške zvezne države Alabama. Ta je prav gotovo natanko vedel, kaj lahko pričakuje na nebu, vendar je za ta posnetek potreboval tudi veliko sreče.
Za prikaz mavric in lokov, ki se pojavljajo na zimskem nebu, je uporabil širokokotni objektiv, s katerim je posnel tri fotografije z različno nastavitvijo odprtosti zaslonke. Te tri fotografije je nato združil in na enem posnetku prikazal najbolj jasne in tudi tiste bolj nežne nebesne pojave naenkrat.
Najbolj očitna med njimi je sončeva glorija ali Halo 22, ki se pozimi pojavi velikokrat. Poleg te pa je na posnetku mogoče videti še vsaj osem različnih nebesnih pojavov, ki nastanejo zaradi ledenih kristalov v zraku. Ker so ti različnih oblik in jih svetloba zadene pod različnimi koti, omogočajo pojav nešteto oblik na nebu. Znanstveniki, ki se ukvarjajo s takimi fenomeni in skušajo razumeti vzroke za njihov nastanek, so vsem izmed njih dali imena, vendar pa so tudi brez zapletenih imen ti pojavi, čeprav včasih skorajda nevidni, povsem osupljivi.
Komentarji (17)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV