Eden od projektov, za katerega je dala pobudo umetnica, je skupnost 'A-Z west', ki se razprostira v bližini kalifornijskega narodnega parka Joshua tree.
Čas za razmislek ...
V prostrani visoki puščavi je umetnica želela najti novo ravnotežje med modernim bivanjem in svobodo, ki ti jo lahko daje odmaknjenost od urbanih središč. Čeprav so začetki projekta v iskanju popolnoma svojega prostora pod soncem, kjer se lahko posveča svojim mislim, je ustvarila naselje, v katerem so se ji vsaj za kratek čas pridružili že mnogi in ji pomagali ustvariti skupnost.
Namesto velikih stavb so si tukajšnji prebivalci, počitnikarji ali umetniki zaželeli bivanja v prenosnih manjših enotah, ki nimajo negativnega učinka na okolje.
Skrb za okolje
To so dosegli z naseljem majhnih bivalnih enot, v katerih se lahko udobno počutita dve osebi, primerne pa so tudi za štiri člansko družino.
17 prvotnih bivališč je ustvaril Jonas Hauptman, ki je upošteval težke vremenske pogoje puščave. Kljub temu so primerna predvsem za uporabo jeseni in spomladi, saj nimajo primernega ogrevanja in včasih ne morejo kljubovati močnim vetrovom.
So pa ravno pravšnji za iskanje miru in ponovno odkritje lastne ustvarjalnosti.
Komentarji (3)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV