Glavno vodilo pri snovanju hiške je bila želja, da bi čim manj posegali v naravo, ter da bi lahko človek v njej nemoteno opazoval okolico in živali.
Zaradi teh želja so se odločili za skromno kvadraturo 46 m2, hiška tudi ni napolnjena s preveč modernimi okraski ali arhitekturnimi detajli.
Pomembno je tudi, da se hiša lahko ustrezno zavaruje, ko se je ne uporablja. In tako se se zgodila ideja hiške, "ki se pospravi".
Za zavarovanje so uporabili kar tri velike lesene zastore, ki s pomočjo dvižnega sistema zakrijejo celotno površino sten. Ko so spuščeni, služijo kot zunanja terasa, saj bi bilo škoda v takem okolju naravo opazovati le izza steklenih sten. Na tej terasi se lahko uživa ob kaminu, ki je v notranjosti, vendar se lahko obrne za 180 stopinj. Tako razsvetljuje in greje stanovalca, ko sedi zunaj in se prepušča uživanju v okolici, ali zbira moči za nadaljnjo ustvarjalnost.
Notranjost hiše sestavlja le en prostor. Majhna kuhinja in kopalnica sta v ozadju, osrednji prostor pa je zelo enostaven. Osrednja točka je kamin, soba je opremljena le z nujnim pohištvom.
Majhna delovna miza, raztegljiva postelja in kavč, je vse, kar človek potrebuje ob razgledu, ki ga obkroža s treh strani.
Ste se nam že pridružili na naši Facebook strani ? To lahko storite s klikom na
Komentarji (2)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV