Po nekaj minutah so dobili informacije, da je kovanec iz časa vladavine Williama Osvajalca (1066-1087). Arheolog Gerald Twomey je dejal, da je Julie naključno srečal v trgovini, kjer mu je povedala, da je našla kovanec.

S kovanca je bilo sicer težko razbrati imena, vendar je bil precej dobro ohranjen, da se je na njemu videla podoba kralja in okras na sredini, zato so pričeli z raziskavo prek spleta. Ker raziskava ni bila uspešna, so se odločili, da o tem povprašajo širšo množico ljudi na Twitterju, kjer so objavili fotografijo kovanca. Odzivnost je bila velika, saj je spodbudila kar nekaj koristnih povratnih informacij.
Pri tem so dobili povezavo do fotografije podobnega kovanca, vendar se je izkazalo, da gre za drug kovanec iz podobnega obdobja. Po približno desetih minutah je eden izmed sledilcev objavil identični ponaredek kovanca, in kmalu zatem so ugotovili, da je šlo za kovanec iz obdobja Williama Osvajalca. Gerald je povedal, da čeprav so bili tovrstni kovanci v preteklosti že najdeni, ni nobeden izmed njih iz obdobja vladavine Williama Osvajalca.
Arheološka nadzornica Joanne Kirton je dejala, da je presenečena nad dejstvom, kako koristno vlogo je pri njihovi raziskavi odigralo družabno omrežje.
Julie točne lokacije najdbe ne želi razkriti.
Komentarji (4)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV