Ali preprogo drgnete vsakokrat, ko se po njej polije sok ali vino? Gre za veliko napako, saj s tem pravzaprav trajno uničujete vlakna. Povedano z drugimi besedami, čeprav ste morda očistili madež, ne boste mogli popraviti napake, ki je nastala na vaši preprogi. Naslednjič se madeža lotite na drug način. Najprej vso tekočino, ki jo lahko, odstranite z gobico, nato pa po preprogo 'tapkajte' s čisto belo krpico ali s papirnatim robčkom. Nadaljujte, dokler se madež ne posuši. Zatem madež očistite s sredstvom za odstranjevanje madežev, pri tem pa bodite pozorni, da ne bi le-ta razbarval vaše preproge.
Okna pomivate ob sončnem vremenu
Če vas sončni žarki in toplo vreme vabijo k čiščenju doma in s tem k pomivanju oken, s slednjim raje počakajte. Ob takih dneh je steklo na oknih vroče, zato se bo čistilno sredstvo prehitro sušilo in tako na oknih pustilo madeže. Tega opravila se raje lotite ob kakšnem bolj oblačnem vremenu.
Alkoholni kis in limono uporabljate pri vsakodnevnem čiščenju
Glede na to, da se čedalje bolj poudarja škodljivost kemikalij, ki jih uporabljamo za čiščenje doma, verjetno niti ne pomislite, da bi lahko naravna čistilna sredstva škodovala vašemu pohištvu. Kljub temu pa gre za kisline, ki lahko poškodujejo naravne materiale, kot je denimo marmor. Kis, razredčen z vodo, je sicer zelo učinkovit pri odstranjevanju madežev mila in vodnega kamna s keramičnih ploščic ali umivalnika.
Mislite, da je vsako čistilno sredstvo tudi razkužilo
Vsa čistilna sredstva niso enaka, zato si vzemite čas in preberite navodila za uporabo. Nekateri prostori v domu, kot je na primer kuhinja ali kopalnica, pa tudi kljuke, potrebujejo razkuževanje, da bi se ognili bakterijam. Torej preberite deklaracijo in sledite navodilom. Običajno je potrebno čistilno sredstvo učinkovati nekaj minut. Če ga boste le nanesli na površino in takoj pobrisali, jih ne boste razkužili.
Za čiščenje površin ne uporabljate pravih gobic
Z uporabo pregrobih gobic tvegate, da boste uničili površino neke površine ali posode. Gobica, ki je na eni strani groba, je primerna za čiščenje kopalnice ali žara in ne za čiščenje površin iz plastike, laminata in podobno.
Pohištvo loščite vsakič, ko brišete prah
Polirna sredstva so se pogosto uporabljala pred leti, ko na lesenem pohištvu ni bilo zaščitne zunanje plasti. Če ste podedovali kakšen kos pohištva, ga občasno negujte z voskom ali oljem za les. Pri novejšem pohištvu je dovolj že, če ga pobrišete z vlažno krpo iz mikrovlaken. V kolikor so po čiščenju vidne sledi vode na pohištvu, je krpa preveč mokra.
Uporabljate preveč čistilnega sredstva
Uporaba prevelike količine sredstva za čiščenje lahko uniči površino in za seboj pusti lepljivo plast. Poleg tega gre za nepotrebno uporabo izdelka, saj prevelika količina detergenta ne pomeni, da bo površina bolj čista. Za pravilno doziranje sledite navodilom na deklaraciji izdelka.
Komentarji (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV