Dominvrt.si
Kaieteur Falls

Lepote narave, ob katerih zastane dih

Dominvrt.si
11. 10. 2012 20.51
5

Tisti, ki po svetu hodijo z odprtimi očmi in so radovednega duha, bodo na vsakem koraku uzrli kaj zanimivega. Spet drugi se bodo odpravili na drug konec sveta, da bi ujeli en sam posnetek presunljive narave. V prispevku smo izbrali pet atraktivnih destinacij, kjer nam narava s svojo lepoto vzame dih. Preberite!

1.Viktorijini slapovi, Zimbabve in Zambija

Slapovi s svojo mogočnostjo, neustavljivo močjo in idilično lepoto že od nekdaj privlačijo množice turistov. Osupljivi Viktorijini slapovi so eni najbolj obiskanih slapov na svetu. So več kot dvakrat višji od Niagarskih in so preprosto masivni. Moč vode, ki teče čez skale, je takšna, da lahko obiskovalci vidijo oblak kapljic z razdalje 50 kilometrov.

Slapovi so široki približno 1,7 km in visoki 128 m. Posebnost slapov se kaže zaradi ozke kotanjaste razpoke, kamor pada voda. Domačini Mmogočne slapove na reki Zambezi imenujejo Mosi-oa-Tunya, kar pomeni »dim, ki grmi«.

2. Neist Point, Skye Isle, Škotska

Isle of Skye je največji škotski otok, pa tudi najbolj obljuden. V galščini ime otoka, ki je znan predvsem po svojih klifih in romantičnih pokrajinah, pomeni Otok oblakov. Na enem od čudovitih klifov se nahaja tudi tale svetilnik.

3. Kaieteur Falls, Gvajana

Veličastni 230 m visoki slapovi Kaieteur Falls na reki Potaro River v južnoameriški Gvajani, na katere se obiskovalci običajno odpravijo z letalom. Slapovi so kar petkrat višji od znamenitih Niagarskih slapov. V državi najdemo tudi deževni gozd, plaže, savane in številne reke, ki turistom ponujajo veliko aktivnosti - kamping, pohodništvo, ribolov, opazovanje divjih živali,...

4. Whitehaven Beach, Avstralija

6 kilometrov svileno mehkih, belih peščenih plaž na avstralskem otoku Whitsunday Island, ki jo lahko obiščemo le, če se predhodno najavimo agentu.

Kljub zelo strogim pravilom za obisk gre za eno najbolj slikanih avstralskih plaž.

5. Antarkitka

Antarktika je med sedmimi celinami peta po velikosti. Velikost njene površine se spreminja z letnimi časi.

Sestavljena iz dveh osnovnih delov – Vzhodne Antarktike, ki se imenuje tudi Velika Antarktika, ter manjše Zahodne Antarktike. Ločnico med obema območjema predstavljajo Transantarktične gore. Več kot 99 odstotkov površja je prekritega z ledom, ki vsebuje kar 70 odstotkov vse sladke vode na Zemlji.

Antarktika nima niti prvotnih niti stalno naseljenih prebivalcev. V tem pomenu je bila to edina celina, ki je bila resnično odkrita, saj do leta 1820 nanjo ni stopila človeška noga.

Ste se nam že pridružili na naši Facebook strani ? To lahko storite s klikom na

UI Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.

Komentarji (5)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV
ISSN 2630-1679 © 2024, Dominvrt.si, Vse pravice pridržane Verzija: 698