Polotok Kamčatka se nahaja na Daljnjem ruskem vzhodu, z ene strani ga oblivajo vode Tihega oceana, z druge pljuskajo valovi Ohotskega morja. Ta kos celine, ki v dolžino meri nič manj kot 1250 kilometrov, je sicer deležen veliko pozornosti, zlasti ljubiteljev neokrnjene narave. Kamčatka, ki je sicer geografsko je bliže Washingtonu kot Moskvi, od Aljaske pa jo loči le Beringovo morje, je bila v času Sovjetske zveze vojaško območje. Do leta 1989 je bilo območje zato zaprt.
Večina prebivalcev Kamčatke so Rusi, prvotni prebivalci so manjšina.
Na spodnjih fotografijah si oglejte, kako je Kamčatka videti iz zraka. Zaradi spremenljivega vremena ter vulkanskega delovanja, so fotografije polotoka prava redkost. Predstavljene posnetke je naredil ruski kozmonavt Fjodor Jurčikin.
Povejmo še, da je na polotoku okoli 160 ognjenikov, od tega je 29 dejavnih. Najvišji med njimi je Ključevska šopka, ki se dvigne vse do 4750 metrov nad morsko gladino.

Komentarji (4)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV