

Leta 1999, ko je v svojo oskrbo vzel čredo devetih slonov, obsojenih na usmrtitev, mu je svetovna javnost podelila ime "Šepetalec slonom".
Sloni, ki so pobegnili iz več zavetišč in so za sabo puščali pravo opustošenje, so veljali za izjemno agresivne in nobeden od oskrbnikov ni vedel, kako jih prevzgojiti nazaj v miroljubne živali. Ker Lawrence ni mogel dovoliti njihove usmrtitve, jih je vzel v svojo oskrbo. Namenil jim je vso svojo pozornost, z njimi je ravnal kot z otroki in počasi se je začel kazati napredek.
Največ se je ukvarjal s slonico Nano, matriarhinjo črede. Ko je ta nekega jutra, namesto da bi poskušala podreti ograjo, le stala ob njej in skozi reže ograje pomolila rilec, da bi se ga dotaknila, so se stvari začele obračati na bolje. Kmalu sta Lawrence in njegova žena Françoise postala prava prijatelja s sloni, ti pa so postali redni obiskovalci na njuni posesti.
Njegov pogum in sočutje do živali sta se pokazala tudi leta 2003, ko je z le nekaj veterinarske opreme prišel v Bagdad in več mesecev skrbel za zapuščene živali v tamkajšnjem živalskem vrtu, ki so bile zaradi vojne popolnoma prepuščene same sebi.
Po Lawrence Anthonyjevi smrti marca letos so se pojavila poročanja o tem, da naj bi njegova ljubljena čreda slonov dvanajst ur hodila do njegove hiše, da bi se poslovila od svojega zaščitnika.
Najsi gre za legendo ali resnico, v vsakem primeru opominja na to, da so živali sposobne več čustvovanja, kot jim pripisujemo in da je lahko vez med človekom in živaljo zelo močna.
Ste se nam že pridružili na naši Facebook strani ? To lahko storite s klikom na
Komentarji (4)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV