

6 brezplačnih in veliko vrednih varnostnih ukrepov
Da dom ne bo videti prazen, naj vam na pomoč priskočijo sosedje, sorodniki, prijatelji, skratka tisti, ki jim zaupate. Prosite jih, da spraznijo poštni nabiralnik, občasno odpirajo okna, spreminjajo lego senčil in rolet, morda tudi parkirajo na dvorišču ali na našem balkonu sušijo perilo.
Učinkovita je tudi uporaba časovnih stikal, ki ob naključnem času prižgejo vaše luči, prižgejo radio, dvignejo ali spustijo rolete in jih spet po določenem času ugasnejo.
Spuščene rolete ali zaprta polkna so sicer oblika mehanskega varovanja, vendar pa so lahko tudi znak, da nas ni doma. »Če le lahko, se dogovorite s sosedi ali sorodniki, da jih občasno premaknejo,« svetuje Pilko.
Okolica hiše naj bo urejena: pozimi z dovoza odmetan sneg, poleti, trava pokošena. V bližini stanovanja ne puščajte predmetov, ki bi jih vlomilci lahko uporabili pri vlomu (lestve, orodje ...).
Ključe, ki jih radi pustimo na kakšnih 'skritih' mestih, bodo vlomilci po vsej verjetnosti z malo truda hitro našli.
Za varnost doma je v vsakem primeru, če ste doma ali ne, priporočljiva osnovna zaščita vrat in oken. "Vsaj v pritličju in prvem nadstropju lahko namestimo varnostno folijo in/ali rešetke na oknih, vrata naj bodo dobro zaščitena ali kar protivlomna,« je svetoval strokovnjak. Vsekakor oken in vrat ne puščamo odprtih!
Vsi ti ukrepi so zlata vredni, nas pa popolnoma nič ne stanejo!
Za vašo varnost pa so nujno potrebni, čeprav nekoliko pozabljeni tudi ...
Ste se nam že pridružili na naši Facebook strani ? To lahko storite s klikom na
Komentarji (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV