Podnebje v Ljubljanski kotlini je celinsko, ki meji na subtropsko vlažno. Kot je značilno za ta tip podnebja, imamo v osrednji Sloveniji topla poletja in zmerno mrzle zime. Najtoplejši dnevi na tem območju so navadno izmerjeni v juliju in avgustu, ko se dnevna temperatura povzpne na 25 do 30 C. Najhladnejši mesec je januar, takrat se temperatura spusti tudi pod 0 C. Temperatura pod lediščem v povprečju vztraja 90 dni na leto, medtem ko najvišja povprečna temperatura v poletnih mesecih povprečno traja 11 dni.
V primerjavi s tremi najbolj mokrimi meseci – junijem, septembrom in oktobrom – sta zima in jesen navadno nekoliko bolj suhi. Letna izmerjena količina padavin je okoli 1400 mm, kar Ljubljano uvršča med bolj deževne prestolnice v Evropi. Sneg se glede na zadnje desetletje najpogosteje pojavlja med decembrom in februarjem.
V času zime se pogosto zgodi temperaturni obrat, ki preprosto povedano pomeni to, da temperatura zraka z višanjem nadmorske višine narašča.
Za Ljubljansko kotlino je predvsem v hladnejšem delu leta značilna gosta megla, ki se iz jutranje pogosto razvleče kar v celodnevno. Po zabeleženih podatkih naj bi se prebivalci Ljubljanske kotline v megleno jutro zbudili povprečno 121-krat na leto.
Osrednjeslovenska regija je sicer zaradi nizke nadmorske višine in relativno visoke količine padavin precej ustrezna za kmetijske dejavnosti.
Aktualno vremensko napoved preverite TUKAJ.
Komentarji (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV