Dominvrt.si
image (28)

Česa takega še niste videli

S.C.
07. 11. 2016 11.06
1

Čeprav so bile fotografije orjaškega pajka, ki živi na farmi za rešene zapuščene živali v Queenslandu, posnete pred kakšnim letom, so ravno te dni zaokrožile po družbenih omrežjih in marsikomu nagnale strah v kosti. Celo tisti, ki ne trpijo za arahnofobijo, verjetno ob srečanju s takšnim pajkom ne bi ostali ravnodušni.

Danes poznamo že okoli 900 vrst ptičjih pajkov, nekateri med njimi pa so še posebej veliki; njihovo telo namreč meri prek 12 cm, razpon nog pa imajo tudi do 28 cm. A zelo verjetno je, da je največji kadar koli viden pajek ravno Charlotte. Gre za orjaškega pajka (pravzaprav samičko), imenovanega tudi Huntsman spider oziroma lovilec, ki živi na eni izmed avstralskih farm z drugimi rešenimi živalmi. Čeprav bi se ob pogledu na orjakinjo zgrozili še tako ravnodušni posamezniki, naj bi bila Charlotte čisto miroljubna in ljudem ne bi predstavljala nevarnosti, kot tudi ne ostali predstavniki njene vrste. V primeru ugriza načeloma nastane boleča oteklina, največkrat pa se ti pajki v naravnem okolju človeku kar umaknejo.

Za ogled potrebujemo tvojo privolitev za vstavljanje vsebin družbenih omrežij in tretjih ponudnikov.

Fotografije Charlotte so bile kot rečeno posnete kakšno leto nazaj in tudi objavljene na Facebook strani farme, prava spletna senzacija pa so postale ravno te dni, ko so ponovno zaokrožile po družbenih omrežjih. Pod njimi se je pričakovano vsul plaz komentarjev; mnogi so prepričani da gre za obdelane fotografije, spet drugi menijo, da gre za čudovit primerek živalske vrste, tretji so zgroženi in pravijo, da bi bilo potrebno takšne pajke pobiti. Ne glede na vse pa bi si takšnega pajka verjetno le malo kdo želel srečati v naravnem okolju.

Sicer pa ptičji pajki živijo na področjih južne in zahodne USA, v centralni Ameriki pa vse do južnega dela Čila in Argentine. Prav tako živijo v celotni Afriki, v velikem delu Azije in po celi Avstraliji. V Evropi je nekaj vrst znanih v Španiji, Italiji, Turčiji, Portugalski in na Cipru. Njihova naravna okolja so savane, pampe, grmičevja in deževni gozdovi, puščave in gorovja. 

Preberite še: Bili smo na obisku pri Petru Maziču, ljubitelju ptičjih pajkov, ki jih ima doma kar 78.

UI Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.

Komentarji (1)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV
ISSN 2630-1679 © 2024, Dominvrt.si, Vse pravice pridržane Verzija: 854