Če je nekoč veljalo, da so otroci že zgodaj odšli od doma in se osamosvojili ali pa so si v družinski hiši uredili svoje gnezdece, je danes situacija nekoliko drugačna. Vedno več ’mladih’ tudi po dvajsetem ali celo tridesetem letu še vedno živi pri starših: nekateri zaradi finančne stiske, večina pa, kot dokazuje najnovejša raziskava, predvsem zaradi ugodnosti in udobja. Raziskavo, v katero je bilo vključenih 500 mladih in 500 staršev, so opravili na britanskem spletnem portalu thinkmoney.co.uk, rezultati pa so razkrili, da okoli 16 odstotkov mladih med 18. in 34. letom živi pri starših, preprosto zato, ker jim je tako lažje. 84 odstotkov staršev je priznalo, da svojim odraslim otrokom kuhajo, perejo in likajo, četrtina jim celo pospravlja sobo. In kljub temu, da ima vsak osmi vprašani odrasel ’otrok’ redno službo, se ne namerava še osamosvojiti. V večini primerov ne prispevajo niti denarja za hrano, polovica pa ne pomaga staršem niti pri plačevanju položnic in ostalih življenjskih stroških.

Zanimivosti
Je to normalno?
Res je, da živimo v času, ko marsikdo močno občuti finančno krizo in tudi služb, še posebej takšnih, ki bi si jih želeli, ni ravno na pretek. A kot potrjuje najnovejša britanska raziskava, se glavni razlog, da vedno več mladih tudi po tridesetem letu živi pri starših, skriva drugje.
Komentarji (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV