
Kot so zapisali na spletni strani, je sadovnjak sestavljen iz dveh delov. Na južnem delu bo posajenih 48 sadnih dreves jablan, 18 sadnih dreves hrušk in šest sadnih dreves sliv, na severnem delu pa bo raslo 36 drugih sadnih drevesnih vrst, tudi takšnih, ki so pri nas manj pogosta, in sicer murve, nešplje, skorša, jerebika, kutina, kaki, asimina, oreh, kostanj, črni bezeg, šmarna hrušica in euodija.
Sadna drevesa bodo sicer močnejša kot v sodobnih sadnih nasadih, zato ne bodo potrebovala opore, bo pa seveda minilo nekaj let, da se bodo razvila do svoje končne oblike in velikosti ter polno rodila, so ob tem opozorili na občini.
"Sadovnjak bo odprt za meščane in druge obiskovalce mesta, hkrati pa bo tudi prijetno okolje za čebele in druge živali, ki se bodo tam počutile kot doma," so še zapisali.
Ureditev javnega sadovnjaka je sicer eden izmed ciljev, zastavljenih v programu varstva okolja za Mestno občino Ljubljana 2014–2020 ter del aktivnosti v okviru Ljubljane, Zelene prestolnice Evrope 2016. Prvih pet let bo zanj predvidoma skrbel Kmetijski inštitut, za košnjo pa mestni oddelek za varstvo okolja.
Komentarji (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV