Med slavkovkami je sicer več sto vrst cvetočih rastlin, katerih cvetovi se ponavadi razcvetijo zjutraj, do sončnega zahoda pa jih več ni.
Z odkritjem gena, imenovanega Ephemeral1, in njegovim zatiranjem pa se je življenjska doba vsake cvetlice skoraj podvojila, je povedal Keniči Šibuja, eden od vodilnih raziskovalcev v študiji japonske organizacije za kmetijske raziskave in raziskave hrane.
"Nemodificirane cvetlice začnejo veneti 13 ur po odprtju cvetov. Cvetlice, ki so bile genetsko modificirane, pa cvetijo po 24 ur," je povedal Šibuja in dodal, da so prišli do sklepa, da je gen Ephemeral1 povezan s staranjem cvetov. Šibuja je za francosko tiskovno agencijo AFP povedal, da bi lahko njihovo odkritje vodilo v razvoj metod za podaljševanje obstoja šopkov.
"Bilo bi nerealistično spreminjati gene vseh vrst cvetlic, a lahko poskušamo odkriti druge načine zatiranja ciljnega gena, na primer, da cvetlice absorbirajo raztopino, ki bi preprečila, da gen postane aktiven," je še povedal Šibuja.
Komentarji (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV