Morda se sprašujete, ali je mački sploh smiselno dati ime, glede na to, da so običajno precej samosvoje in se le redko odzovejo, ko jih pokličemo. Odgovor je seveda pritrdilen. Vsak ljubljenček, tudi vaša mačka, potrebuje ime. Pri izbiri ste lahko bolj ali manj kreativni, a če boste upoštevali nekaj ključnih nasvetov, lahko dosežete, da se bo, ko jo boste poklicali, bolj verjetno odzvala.
Izogibajte se imenom, ki zvenijo kot ukazi
Mačke imajo za razliko od psov pogosto težave z razumevanjem ukazov. Lahko pa vseeno prepoznavajo zvoke, zato ne uporabljajte imen, ki zvenijo podobno običajnim ukazom, saj boste mačko na ta način zmedli.
Ime naj bo kratko
Pomislite na dolžino imena. Mačka bo lažje prepoznala krajše ime z enim ali dvema samoglasnikoma kot dolga in zapletena imena.
Poiščite ime, ki vsebuje 'trde' soglasnike
Trde soglasnike, kot so 'k', 'd' ali 't', je lažje prepoznati kot mehke, kot so 'f', 's' ali 'm'.
Izberite ime, ki bo mački pristajalo tudi, ko iz prikupnega mladička zraste v veliko mačko
Ko izbirate ime za ljubkega mucka, imejte v mislih, da se bo nekega dne razvil v velikega mačka ali mačko. Naj bo ime primerno za vsako stopnjo njenega razvoja.
Če je vaša mačka ženskega spola:
Aja, Beba, Kala, Loki, Mini, Luna, Gigi, Ajša, Lulu, Aba, Aga, Nala, Koko, Dolly, Tala, Tibi, Mimi, Mika, Lora.
Če je vaš maček moškega spola:
Roksi, Brin, Artur, Toj, Marvin, Lino, Oto, Ajko, Albin, Simba, Pogo, Bolt, Oli, Tiger, Kasper, Feliks, Leksi, Čarli, Koko, Noki, Čili.
Komentarji (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV