Psi imajo občutek za čas
Različne študije so v preteklosti dokazale, da skoraj vsi psi zaznavajo čas, in sicer od ene ure do pet ur. Tako so ugotovili, da so psi, ki so imeli konstanten ritem in so bili lastniki dosledni, kar zadeva sprehodov in drugih ritualov, natančno znali 'izračunati', kdaj bodo denimo dobili hrano in kdaj bodo šli na sprehod. Psi so namreč ob točno določenih urah izkazali veselje in nekoliko razburjenja, kot da bi vedeli, da jih čaka prijetno 'opravilo'.
Pasja inteligenca se lahko primerja z inteligenco dve leti starega otroka
Različne študije niso usklajene, kako zelo inteligentna vrsta živali so psi. Nekateri trdijo, da se določene pasme uvrščajo in lahko primerjajo s prvošolci, drugi pa trdijo, da večino pasem psov in njihovo pamet lahko primerjamo zgolj z dveletnim otrokom. Če govorimo o preverjenih dejstvih, je eno od njih to, da so psi sposobni razumeti do 250 besed, mimik in gest, kar je resnično primerljivo z dve leti starim otrokom. A tukaj se je spet treba zavedati, kar vedo predvsem starši, da se tudi otroci med seboj razlikujejo, ko je govora o različnih sposobnosti.
Psi dokazano čutijo 'ljubosumje'
Univerza Kalifornija San Diego je v preteklosti objavila študijo, v kateri so dokazali, da psi dejansko čutijo ljubosumje, ko vidijo lastnika ali človeka, ki ga imajo 'radi', izkazovati naklonjenost drugemu bitju.
Združene države Amerike imajo največjo populacijo psov na svetu
Po zadnjih podatkih v Združenih državah Amerike živi 75,8 milijona psov.
Pasji pogled sproža oksitocin
Oksitocin je socialni hormon ali hormon ljubezni, kot mu radi rečemo. Človekov najboljši prijatelj naj bi bil zadolžen predvsem za to, da se v nas sproža ta hormon. Kako? Z gledanjem v pasje oči, kar vemo, da ni pogosto, saj bo pes strmel nazaj le v tistega, ki ga ima resnično rad oz. mu je naklonjen, naj bi se v ljudeh sprožal oksitocin. To pa še ni vse. Tudi v psih naj bi se ob pogledu s človekom, ki ga imajo radi, sprožal isti hormon.
Perzijski hrt je najstarejša pasma na svetu
Saluki ali perzijski hrt je pasma, ki naj bi bila najstarejša na svetu. Prvič so se pojavili 2100 let pred našim štetjem.
Psi 'vonjajo' naša čustva
Vsi vemo, da je pasji voh v povprečju 100.000-krat boljši od človeškega. Ne preseneča torej dejstvo, da lahko psi z vonjem ugotovijo, kdaj se počutimo pod stresom, kdaj smo žalostni in kdaj smo zares srečni. Preprosto zavohajo nas!
Pes vam lahko pomaga, da najdete svojo sorodno dušo!
Študije v preteklosti so razkrile, da so moški, ki so imeli ob sebi psa, dobili v povprečju 33 % več številk od deklet in žensk kot tisti, ki psa niso imeli. V drugi študiji pa so razkrili še dejstvo, da je kar 66 % ljudi dejalo, tako moških kot žensk, da ne bi bili s partnerjem, ki ne bi maral živali.
Na svetu je kar 600 milijonov psov
Prav ste slišali. Na svetu je po zadnjih dosegljivih podatkov 600 milijonov psov. Žalostno dejstvo ob tem pa je, da je med njimi kar 400 milijonov potepuških.
Kot zanimivost lahko povemo še, da po svetu obstajajo psi, ki so trenirani za to, da zaznavajo denimo raka in druge bolezni pri ljudeh. Takšna oblika 'preverjanja' se je do zdaj izkazala za zelo dobro, saj naj bi se določene bolezni zaznale že iz sape.
Dominvrt e-novice
V branje priporočamo še:
Komentarji (1)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV