Sprehode in druge fizične aktivnosti živali omejite na jutranje in večerne ure, zapisali pa so še:
Na Upravi RS za varno hrano, veterinarstvo in varstvo rastlin so pojasnili, da moramo posebno pozornost nameniti hišnim ljubljenčkom, posebno psom brahicefaličnih pasem oz. psom s kratkimi gobci. Ti imajo namreč zaradi svojih anatomskih značilnosti večje težave z uravnavanjem telesne temperature, zato je te pasme psov še posebej priporočljivo hladiti z vodo.
V primerih, ko žival doživi toplotni udar oz. se pregreje, na upravi svetujejo, da se jo nemudoma premakne v zračen prostor ali senco in ohlaja z vodo, poiskati pa je treba tudi najbližjo veterinarsko pomoč.
Kaj pa rejne živali?
Pri rejnih živalih posebno pozornost terja tudi prevoz. Uprava svetuje, naj se ta ne opravlja, ko so zunanje temperature višje od 35 stopinj Celzija. Tolikšna je tudi najvišja dovoljena temperatura znotraj prevoznega sredstva.
Voznikom, ki prevažajo živali, svetujejo, naj jih prevažajo ponoči, tako se namreč izognejo visokim dnevnim temperaturam. Natančno naj se pozanimajo tudi o morebitnih prometnih zastojih. Če pot vključuje prečkanje mejnih prehodov, trajekte in druge kraje, kjer se pričakujejo zastoji, naj se pozanimajo o predvidenih čakalnih dobah in pot načrtujejo tako, da se čakanju v največji možni meri izognejo.
Poleg tega svetuje, naj zmanjšajo gostoto nakladanja živali, če so živali naložene v nadstropjih, pa naj povišajo prostor nad njimi. "Višji prostor nad živalmi in zmanjšana gostota nakladanja živali povečata kroženje zraka v prikolici in tako zmanjšujeta temperaturo v prostoru," so pojasnili in dodali, da je treba stanje živali na vozilu redno preverjati.
Komentarji (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV