

Da se bomo mahu v bodoče izognili je dobro da vemo, zakaj se je sploh pojavil: če je na tistem prostoru senca, bomo tja kasneje posejali ustrezno travno mešanico (npr. mešanico osoja) ali kakšno drugo prekrovno rastlino, v primeru prekislih tal pa bomo dodali kameno moko.
Plevel, ki je izpodrinil travo prav izkopljemo in odstranimo z grabljami, prav tako kot mah.
Najprej prezračimo korenine
Ko odstranimo ves mah in plevel, šele opazimo vsa mesta, ki jih je potrebno dosejati. Prazna mesta prebodemo z vilami, ki jih nekoliko privzdignemo, tako da bo svež zrak prišel do korenin, ki bodo tako bolje rasle.
Pretežka in nezračna tla, na katerih pogosto zastaja voda, izboljšamo z nasutjem mivke v prej narejene luknjice.
Tako pripravljena tla pograbimo, lahko jih tudi nekoliko zmešamo z dobro vrtno zemljo ali humusom, ter poravnamo z nivojem tal. Nato dosejemo s travno mešanico za dosejevanje, povaljamo in zalijemo.
Dosejavanje trate
Za dosejavanje priporočamo travno mešanico z obloženim semenom. Mešanico sestavljajo hitro rastoče trave, ki imajo nizko rast in tvorijo gosto rušo. Seme je obloženo (pilirano), torej odeto v posebno maso, ki tvori zaščitni plašč in vsebuje tudi hranilne snovi.
Po dosejavanju površino še povaljamo in zalijemo.

Ste se nam že pridružili na naši Facebook strani ? To lahko storite s klikom na
Komentarji (1)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV