38-letni Liu Lingčao se je po tem, ko je služil kruh v mestu Šenžen in tam izgubil službo, odpravil v svoj rojstni kraj Rongan. To je bilo pet let nazaj, od takrat pa je postal znan širom Kitajske. Njegova pot do doma je bila posebej težka ob dežju, saj je bil tudi v primeru, da je našel suho mesto pod mostom ali v zapuščeni hiši, prisiljen, da se zanj bori, saj je bilo običajno tam pred njim že več ljudi.
Ko je delal na plantaži kot fizični delavec, si je na polju iz bambusa, plastike in rjuh zgradil zasilno zatočišče, ki ga po koncu dela ni mogel kar pustiti tam. Tako se mu je utrnila ideja, da si bo ustvaril premično hiško ali bolje rečeno sobico, v kateri bo vedno na suhem.
Kitajec pravi, da imajo njegove hiške življenjsko dobo eno leto, tehtajo pa približno 60 kilogramov. S svojim zatočiščem na ramenih, ki je široko 1,5 in visoko 2 metra, dnevno prepotuje 20 kilometrov.
''Lahko grem, kamor koli hočem, in živim, kakor hočem. Počutim se svobodnega in živim po svoje,'' je za časnik China Daily povedal Liu. Ko hodi od mesta do mesta se preživlja z zbiranjem plastenk, njegova pot pa se bo kmalu končala. Do svojega rodnega kraja naj bi ga namreč ločilo le še približno 30 kilometrov.
Ste se nam že pridružili na naši Facebook strani? To lahko storite s klikom na
Komentarji (11)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV