Akvarij je običajno steklena posoda, v kateri akvarist goji vodne rastline in živali. Lahko je sladkovoden ali slanovoden, poznamo tudi različne velikosti. Pomembno je, da se zavedamo, da morajo biti živali v akvariju skrbno izbrane, saj lahko drugače nastane konflikt med nekaterimi vrstami. Prav tako morajo vsa bitja imeti enake pogoje za bivanje.
Sestava akvarija
Tipičen sladkovodni hobi akvarij vsebuje filter, sistem za umetno razsvetljavo in grelec ali hladilnik. Morski akvarij potrebuje veliko tokovanja, ki ga povzročajo črpalke, osvetlitev cca 1w na liter, penilnik, živi kamen. Morski akvarij potrebuje več časa, da se "scikla" kot sladkovodni akvarij. Pod oglednim akvarijem je običajno postavljen "sump" ali zbirna posoda, v kateri je skimmer (penilnik), povratna črpalka, tu dodajamo elemente, ki jih korale potrebujejo za rast (Ca, Mg, KH).
Akvarij kot del interjerja
Če se odločimo za manjši akvarij, z denimo zlatimi ribicami, ki jih lahko postavimo na katerokoli omaro ali polico našega doma, je dela nekoliko manj, a še vseeno tudi takšen akvarij zahteva našo pozornost. Ko je govor o akvariju kot delu interjerja v domu, pa se moramo zavedati, da to ni kot slika, ki je izjemno lepa na pogled in ne zahteva svojega truda.
Večji akvariji, posebej tisti, ki jih umestimo v svoj dom kot del interjerja, zahtevajo ne le trud in čas, temveč tudi znanje. Vsi, ki imajo doma le manjši akvarij, vedo, da se mora tega redno čistiti, menjavati filtre in vodo, ter morskim živalim, predvsem ribicam, zagotavljati čist življenjski prostor.
Če se zavedamo, kaj akvarij prinaša s sabo, ga lahko umestimo v kopalnico, kuhinjo, dnevno sobo, celo spalnico in v vse druge prostore. V še tako minimalističnem prostoru bo akvarij vnesel svežino in interjerju dodal tisto piko na i.
Komentarji (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV