Japonec

Japonec zna živeti!
Vse več posameznikov in posameznic se zadnje čase odloča za opremo doma, navdihnjeno z ZEN filozofijo. Po tej miselnosti in načinu življenja se spodbuja mirnost, čistost ter odprtost misli in duha. Vsi ti principi pa odlično delujejo tudi v načinu opreme doma. Poglejte primer iz središča Tokia.

Grozljive japonske bivalne kapsule
V času, ki ga določajo ekonomski kazalci, so vse plasti življenja podvržene hitrosti in nenehnemu prilagajanju. Čeprav je bila zasnovana prav v tem duhu, je slavna japonska stavba iz kapsul danes prav tako podvržena apetitom kapitala, ki že hiti naprej. Poglejte!

Vam je všeč japonski eksperiment ?
Ste si kdaj predstavljali, da bi živeli v hiši, sestavljeni iz več enot, ki pa skupaj vendarle tvorijo svojevrstno in privlačno celoto? Pustite se zapeljati japonskemu arhitektu in preverite, ali ste tudi sami nagnjeni k eksperimentiranju.

Rdeč ponos vročekrvne Španije
Japonski arhitekt Toyo Ito je s svojim delom pustil močan pečat v španski prestolnici. Španci so mu namreč zaupali gradnjo enega bolj prestižnih hotelov. Rdeči hotel, ki ga ne boste mogli pozabiti, je že odprl vrata svojim gostom! Poglejte!

Kruta realnost: Vse več Japoncev živi v kapsulah
Japonska, Dežela vzhajajočega sonca, je vpeljala še en izum. Čeprav s samim izumom in idejo ni nič narobe, pa vzroki zanimanja zanj Japoncem prav gotovo ne morejo biti v ponos in samo upamo lahko, da tovrstni izumi ne bodo postali praksa tudi v našem okolju! Poglejte!

Japonec presenetil z željo
Pri razmišljanju o svojem sanjskem domu ponavadi razmišljamo o domu za življenje, ekscentrični Japonec pa si je dal postaviti hišo za umiranje.

Živi z devetimi lamborghiniji
Čeprav se morda sliši kot šala, je to daleč od tega. Sploh pa - živeti s svojim avtomobilom v istem prostoru ni nič kaj takega - na svetu je namreč kar veliko ljudi, ki bi tudi doma želeli imeti svoj avtomobil pred očmi.

Fotelj za polne žepe
Japonski oblikovalec Daisuke Motogi je pri oblikovanju svojega naslanjača pokazal, da je z majhnimi izvirnostmi mogoče preseči običajni dizajn.

Čaj na drevesu
Japonski arhitekt Terunobu Fujimori si je na vrhu kostanjevih dreves zgradil čajnico, v kateri poleg čaja najde mir pred zunanjim svetom.