Svet v malem
Otroška soba je idealna za spodbujanje domišljije, zato je pri njenem načrtovanju izjemno pomembno, da ne pozabite vključite otrokovih želja. Gre za svet v malem – nobena soba v stanovanju namreč ne združuje toliko funkcij, kot jih otroška soba; je spalnica, učilnica, igralnica in dnevni prostor hkrati.
Vsekakor je pomembno, da je v njej dovolj prostora, da se lahko otrok v njej igra ter tudi uči, če je že šolar oziroma šolarka. Velikost in ureditev sobe je odvisna tudi od tega, ali bo v njej bival en sam otrok ali pa bosta v njej dva oziroma tudi več otrok.
Pograd za dva
Postelja v sobi mora imeti kakovostno vzmetnico in posteljno dno, položaj pa mora biti takšen, da zagotovi čim več prostora. Zaželeno je, da je postelja dovolj oddaljena od grelnega telesa in oken. Če si sobo delita dva otroka, je ob pomanjkanju prostora zanju najboljša rešitev pograd.
Zelo pomembna je oblika postelje, saj sodeluje pri ustvarjanju celotnega vtisa. Možnosti izbire so zares velike, oblika pa je odvisna od starosti in spola otroka ter od njegove osebnosti. Pri klasičnem videzu postelje se poigrajte z izbiro posteljnine, ki naj bo čim bolj živahna.
Posebne oblike postelj pa bodo otroški sobi dodale poseben čar, pri čemer lahko izbirate bolj umirjene motive in barve posteljnine, zaves in dekoracije.
Prijeten delovni kotiček
Pri šolskih otrocih je potrebna smotrna ureditev delovnega kotička, saj v svoji sobi velik del časa namenijo pisanju domačih nalog in učenju. Lega in velikost pisalne mize sta zato za kakovost dela in učenja zelo pomembna.
Najbolje je, da se pisalna miza nahaja ob oknu, saj se na ta način zagotovi največ dnevne svetlobe. Predalniki in police bodo poskrbele za dobro organizacijo knjig in šolskega pribora.
Komentarji (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV