
Hiša, ki ni dobro izolirana, letno z ogrevanjem v ozračje izpusti bistveno več ogljikovega dioksida (številke niso zanemarljive!) kot hiše, ki imajo urejeno izolacijo. S tem, ko izoliramo stene, zmanjšamo izpust omenjenega plina za skoraj četrtino, z dodatno izolacijo strehe pa izpuste prepolovimo. Raziskave, ki so jih opravile evropske institucije, so pokazale, da se kar 40 odstotkov energije v Evropski uniji porabi v stavbah. Od tega se kar dve tretjini energije porabita za ogrevanje in ohlajevanje objektov.
Zakaj je torej pomembna izolacija?
Princip gospodarske in preudarne rabe energije naj bi bil, da bi z ukrepi kar se da zmanjšali potrebo po energiji, kar pa bi lahko storili le s kakovostno zasnovo in toplotno izolacijo, ki ji navadno prepisujemo bistveno manjši pomen kakovostnega bivanja, kot ga ima. Izolacija ni pomembna le z vidika prihranka pri energiji za ogrevanje in hlajenje, temveč tudi z vidika okolja.

Pomembni sta vrsta in kakovost izolacije, ne debelina!
Bolj kot to, katero izolacijo izberemo, je pomembno, da ne gledamo le na njeno debelino. Z Bojanom Žlebnikom smo govorili o tem, zakaj debelina ne vpliva na dobro izoliranje hiše, temveč je veliko bolj pomembno, da upoštevamo njeno toplotno prevodnost:






Komentarji (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV