Škatlica za drobne zaklade
Drobne modne dodatke, kot so manjši uhani, prstani in podobno, shranite v majhni dekorativni škatli. Ni treba, da je ta namenjena ravno shranjevanju nakita; lahko izberete katerokoli škatlico primerne velikosti, ki vam je pri srcu. Pomembno pa je, da ima pokrov, da se v njej ne bo nabiral prah, in da je njena notranjost mehka, da se dragocenosti ne bodo poškodovale.

Tabla z uhani
Veliki in viseči uhani, še posebej tisti stekleni, se kaj hitro strejo, če jih skupaj z ostalim nakitom hranite v škatli ali posodi. Sledite zgledu trgovin z nakitom in si omislite tablo, v katero jih boste lahko vedno znova zapičili. Izdelava je preprosta: potrebujete le ploščo stiropora primernih dimenzij (debela naj bo vsaj 2 cm) in kos tkanine, v katero jo boste oblekli. Ploščo nato prilepite ali obesite na steno ali omaro.
Če radi eksperimentirate in vam je všeč industrijski slog, namesto mehke table v trgovini z gradbenim materialom poiščite majhen kos mreže, iz kakršne izdelujejo ograje (izberite takega z manjšimi luknjicami). Pritrjena na steno bo gotovo pritegnila poglede vaših gostov in kar je najpomembneje, ponujala prostor za obešanje na ducate uhanov.
Ogrlice na drevesu
Ogrlice in zapestnice se med seboj ne bodo nikoli več zapletle, če jih boste, ko jih snamete, obesili na veje domiselno oblikovanega drevesa. Enako dobro bo služila tudi rogovila pravega drevesa, seveda če imate pri roki mojstra, ki vam jo bo zbrusil in postavil na podstavek.

Če imate nakita res veliko, lahko poleg ogledala namestite tudi stenski obešalnik, ki bo namesto obešanju plaščev služil pregledni razstavi vaših ogrlic.
Komentarji (6)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV