Arhitekt Adam Kalkin je z združitvijo dvanajstih zabojnikov ustvaril hišo na severu ameriške zvezne države Maine. Kontejnerji so v domu uporabljeni kot delna struktura, ostalo namreč predstavlja steklena, pročelna struktura.
Kontejnerji ustvarjajo dve stranski steni doma in v pritličju razkrivajo kuhinjo in bivalni del. Dve jekleni stopnišči vodita k drugi etaži zabojnikov, kjer se nahajajo spalnice. Celoten prostor zajema 372 kvadratnih metrov in ima dvižna vrata v garažnem slogu, ki povežejo celoten dom z zunanjostjo.
Kuhinjo, ki se delno nahaja v zabojniku, odlično dopolnjuje osrednji kuhinjski pult z barskimi stoli. Dnevni kotiček je živahen, dopolnjujejo ga knjižne police in romantičen kamin. Spalnice so svetle in zračne, prav taka je tudi kopalnica, kateri piko na 'i' dodajo tla v rdeči barvi.
Hiša, ki je videti robustna in praktična hkrati, predstavlja izvirnost, pa tudi dobršno mero drznosti arhitekta.
Komentarji (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV