
Če boste kdaj potovali po južni Afriki in v naravi naleteli na prežagano deblo krvavečega drevesa ali zgolj naleteli na njegovo poškodovano vejo, se nikar ne ustrašite. Krvav prizor je namreč posledica kapljanja rdeče-rjave in lepljive tekočine, smole, izpod skorje drevesa, ki drevesu sicer pomaga 'celiti rane'.
Rdeč sok drevesa lokalno prebivalstvo uporablja kot barvilo, na nekaterih predelih Afrike pa ga mešajo z živalsko mastjo in uporabljajo kot mazilo za obraz in telo. Tamkajšnje prebivalstvo namreč verjame, da ima krvavi sok čudežne lastnosti in skrbi za zdravje kože. Ne le to, prepričani so tudi, da zdravi krvne težave in pomaga pri odpravljanju drugih zdravstvenih težav, kot so kožna glivična obolenja, lišaji, bolečine, težave z očmi, malarija, vročica in želodčne težave. Ugodno naj bi vplival tudi na proizvodnjo mleka pri doječih materah.
No, pri nas drevesa prav gotov ne boste našli, kajti raste na južnem delu Afrike. Si pa lahko ogledate, kako pravzaprav ’krvavi’.
Komentarji (8)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV