Črna redkev se na gredi odlično ujame z blitvo, špinačo, rdečo peso, peteršiljem in solatnicami. Vsa ta zelenjava bo še kako prav prišla v zimskih dneh.
Oskrba in pobiranje črne redkve
Redkev na vrtu lahko zaščitimo z zastirko (s senom), ki bo preprečila rast plevela ter kasneje zadrževala vlago, ki je še kako pomembna za odebelitev korena redkve. Pomanjkanje vlage namreč povzroči, da se koreni slabo debelijo, če pa zalivamo preveč, zraste veliko zelene mase nad zemljo, pod zemljo pa je pridelek bolj reven.
Sicer pa z redkvijo ni veliko dela. V času rasti jo vsake toliko pregledamo zaradi nevarnosti škodljivcev. Največ težav povzročajo bolhači, ki ne marajo zastirke iz bezga, pa tudi ne vlage. Ne smemo pozabiti niti na polže.
Redkev pobiramo, ko je premera nekje 5 do 10 centimetrov. Vrtičkarici svetujeta, da redkev čim večkrat uporabimo presno in jo čim manj solimo, da ne izgubi koristnih snovi. Redkev le operemo in nežno oščetkamo. Lupiti je ni treba, saj je največ vitaminov ravno pod črno povrhnjico. Sicer pa se redkev odlično poda v razne solate; še posebej se odlično ujema z okusom jabolka, korenja, rdeče pese, stročnic in hrena. Je pa redkev zelo dobra, če je pripravljena kot čips, lahko jo dodamo v nadev za palačinke ali tortilje, celo kisamo jo lahko kot repo.
Komentarji (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV