Dominvrt.si
Hišica ob drevesu - 6

FOTO: Prav posebna slovenska hišica!

Mihajela Črnko
07. 12. 2012 13.57
1

Arhitektura – umetnost oblikovanja prostora se ne kaže le v veličastnih palačah in modernih nebotičnikih, varen prostor lahko daje tudi otroški domišljiji. Predstavljamo vam hišico ob drevesu, ki omogoča prostor za igro in katero lahko otrok spremeni, v kar koli si želi.

Hišica ob drevesu otrokom ponuja nova prostorska doživetja in se močno razlikuje od klasičnih hišic na drevesu. Ustvaril jo je arhitekt Robert Potokar, s katerim smo spregovorili o vseh njenih posebnostih.

Galerija: Hišica ob drevesu
Od kod ideja za hišico ob drevesu?

Ideja je nastala zaradi želja mojih dveh sinov po hišici na drevesu, pa se je izkazalo, da naša drevesa na vrtu ne bodo prenesla take obtežbe. Zato smo naredili hišico ob drevesu, postavljeno na lesenih stebrih. Gre za prvi projekt take vrste v okviru arhitekturnega studia Ravnikar-Potokar, delali pa smo že različne lesene objekte, med njimi opazovalne stene za opazovanje ptic v Škocjanskem zatoku v Kopru.

Kakšen je njen namen in kako se razlikuje od klasičnih hišic na drevesu?

Hišica je prvenstveno namenjena otrokom, njihovemu druženju, zabavi ... Ponuja prostor, v katerem se počutijo udobno ob drevesni krošnji. Od klasičnih hišic se razlikuje predvsem po svoji preprosti obliki in veliki zastekljeni površini.

Kako pa je poskrbljeno za varnost?

Dostop do hišice je po lestvi, ki ima na hrbtni strani varovalno mrežo. Le-ta je bila uporabna predvsem takrat, ko sta bila sinova še mlajša.

Iz kakšnih materialov je hišica, koliko jih že stoji in kakšna je njena cena?

Hišica je bila predstavljena tudi na Bienalu industrijskega oblikovanja pred dvema letoma v atriju Fužinskega gradu. Objavljena pa je bila že v večih knjigah in na raznih spletnih straneh.

Hišica je v celoti lesena, razen kovinskih »čevljev«, ki so sidrani v betonske temelje. Streha pa je prekrita s strešno lepenko. Postavljene so bile že tri hišice, verjetno bo v prihodnosti še kakšna po svetu, saj je kar nekaj zanimanja. Okvirna cena je med 2500 do 3500 evri.

Kako ste uskladili želje in kakšen je bil odziv na hišico?

Glede na dejstvo, da sta bila naročnika moja dva sinova, investitorja pa midva z ženo, smo skupaj uskladili želje in tudi lokacijo hišice. Naročnika – sinova sta z njo več kot zadovoljna. Njuni prijatelji pa so sploh veseli, ko se lahko v njej igrajo.

Ste že videli slovensko mesto na vodi?

Ste se nam že pridružili na naši Facebook strani? To lahko storite s klikom na

UI Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.

Sorodni članki

Komentarji (1)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV
ISSN 2630-1679 © 2024, Dominvrt.si, Vse pravice pridržane Verzija: 860